Një i moshuar në lagjen nr. 17 të qytetit të Durrësit është gjendur i vdekur në banesën e tij.

Burime bëjnë me dije se bëhet fjalë për shtetasin Bajram Cani, babai i bisnesmenit të ndërtimit, Plarent Cani.

Ky i fundit u vra në 2 shtator 2013, në zonën e Plazhit të Durresit, pranë pallatit që po ndërtonte.

Sipas informacioneve paraprake dyshohet se i moshuari kishte disa ditë që kishte ndërruar jetë, ndërkohë që policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje për zbardhjen e plotë të detajeve të kësaj ngjarjeje të rëndë.

Njoftimi i policisë:

Durrës/Informacion paraprak

Më datë 21.02.2021, në lagjen nr.17, Durrës, është gjetur pa shenja jete në banesë, shtetasi B. C., rreth 78 vjeç, i cili banonte i vetëm.

Nga këqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune dhe dyshohet se ka ndërruar jetë nga shkaqe natyrale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

An elderly man in the neighborhood no. 17 of the city of Durrës was found dead in his apartment.

Sources for FaxNews suggest that it is about the citizen Bajram Cani, the father of the construction businessman, Plarent Cani.

The latter was killed on September 2, 2013, in the area of ​​Durres Beach, near the palace he was building.

According to preliminary information, it is suspected that the elderly man had passed away a few days ago, while the police and the investigative group are at the scene to fully clarify the details of this serious event.

Police notification:

Durrës / Preliminary information

On 21.02.2021, in the neighborhood no. 17, Durrës, was found without signs of life in the apartment, the citizen B. C., about 78 years old, who lived alone.

Preliminary examination did not reveal any signs of violence and it is suspected that he died of natural causes.

The investigative group is working to clarify the circumstances of the event.