Një shqiptar që po udhëtonte me makinën e tij, ka humbur jetën mëngjesin e sotëm pasi automjeti me të cilin udhëtonte u përplas me një kamion.

Ngjarja ndodhi në orët e para të ditës në zonën e La Seças.Viktimë e këtij aksidenti të rëndë është Endri Zaimi, 25 vjeç.

Babai i dy fëmijëve ishte duke u kthyer në shtëpi pasi kishte qenë turni i natës në fabrikën ku punonte.

Mediat italiane shkruajnë se makina e tij tip Volvo u shkatërrua plotësisht për shkak të përplasjes së fortë me kamionin.

Menjëherë në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe policia që po hetojnë mbi rastin.

An Albanian who was traveling in his car lost his life this morning after the vehicle he was traveling in collided with a truck.

The event happened in the early hours of the day in the La Secha area.

The victim of this serious accident is Endri Zaimi, 25.

The father of two was returning home after a night shift at the factory where he worked.

Italian media reports that his Volvo-type car was completely destroyed due to a heavy collision with the truck.

Immediately the scene went to the investigative team and police investigating the case.