Një makinë është përfshirë nga flakët orët e para të mëngjesit në Elbasan.

Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:00 në lagjen ‘Vullnetari’ në Elbasan.

Është djegur mjeti tip “Audi” me targë As 019 SC. Mësohet se mjeti i djegur është në pronësi të shtetasit Hyrjan Boshnjakut.

Dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme dhe policia po heton për zbardhjen e ngjarjes.

A car was engulfed in flames in the early hours of the morning in Elbasan.

It is reported that the event took place around 04:00 in the neighborhood ‘Vullnetari’ in Elbasan.

The vehicle type “Audi” with license plate As 019 SC was burned. It is learned that the burned vehicle is owned by the citizen Hyrjan Boshnjak.

It is suspected of deliberate arson and the police are investigating the incident.