Mediat greke kanë publikuar pamjet nga disa kamera sigurie ku shfaqet Artemis Vasili, 19-vjeçarja shqiptare që u zhduk të premten e kaluar në Greqi. Në foto shfaqet e reja e cila ecën pranë një stacioni autobusi dhe më pas zhduket.

Vajza ishte nisur për një intervistë punë më datë 16 tetor dhe nga ajo ditë familjarët nuk kanë asnjë kontakt me të.

Ajo kishte dalë nga shtëpia e veshur me një palë pantallona të zeza dhe një këmishë blu, ndërsa në xhep kishte 40 euro.

Greek media have published images from several security cameras showing Artemis Vasili, the 19-year-old Albanian who disappeared last Friday in Greece. The photo shows the young woman who walks near a bus stop and then disappears.

The girl had left for a job interview on October 16 and from that day the family has no contact with her.

She had left the house wearing a pair of black pants and a blue shirt, with 40 euros in her pocket.