Finalizohet operacioni policor i koduar “Kimistja 2”, arrestohet 24-vjecarja që shiste drogë.

Operacioni i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes të drogave sintetike.

Sekuestrohen doza me heroinë, ekstazi, metadon dhe lëndë narkotike në formë të lëngët.

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë zhvilloi dhe finalizoi me sukses operacionin e koduar “Kimistja 2”, si rezultat i të cilit u bë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetases:

– Dea Zejno, 24 vjeçe, banuese në Tiranë.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë dispononin informacion se kjo shtetase iu shiste drogë sintetike të llojeve të ndryshme në qytetin e Tiranës, kryesisht në lokalet me muzikë në zonën e Porcelanit, Pazarit të Ri dhe Bllokut, personave të ndryshëm, kundrejt çmimeve që varionin nga 1.000 lekë të rinj deri në 10.000 lekë të rinj për një dozë (kokërr).

Gjatë kontrollit fizik dhe në banesë, 24-vjeçares iu gjetën dhe iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale doza me lëndë të dyshuar heroinë, ekstazi, metadon dhe një aparat celular.

Gjithashtu, kësaj shtetaseje i është sekuestruar edhe një lloj droge në formë të lëngët, të cilën e shpërndante me shiringë, që zakonisht përdoret nga moshat e reja duke e tretur në pije.

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

The police operation codenamed “Chemist 2” is finalized, the 24-year-old who was selling drugs is arrested.

The operation carried out by the Narcotics Investigation Section in DVP Tirana, to crack down on criminal activity in the field of distribution of synthetic drugs.

Doses of heroin, ecstasy, methadone and liquid narcotics are seized.

The Narcotics Investigation Section in the Local Police Directorate of Tirana successfully developed and finalized the operation codenamed “Chemist 2”, as a result of which the arrest of the citizen in flagrante delicto became possible:

– Dea Zejno, 24 years old, resident in Tirana.

Specialists of the Narcotics Investigation Section of the Local Police Directorate of Tirana had information that this citizen was selling synthetic drugs of various types in the city of Tirana, mainly in music bars in the area of ​​Porcelain, New Bazaar and Block, to various persons , against prices ranging from 1,000 new lek to 10,000 new lek for one dose (grain).

During the physical search and in the apartment, the 24-year-old was found and seized as material evidence doses of suspected heroin, ecstasy, methadone and a mobile phone.

Also, this citizen was seized a kind of drug in liquid form, which she distributed with a syringe, which is usually used by young people by dissolving it in drinks.

The procedural materials will be forwarded to the Prosecutor’s Office at the Court of First Instance in Tirana, for further investigative actions, for the criminal offense “Production and sale of narcotics”.