Galatasaray ka mposhtur sot Izmirin dhe po vazhdon garën e fortë për titull.

Aktualisht në vend të parë është Besiktas me 71 pikë, i shkëputur nga Fenerbahce me 5 pikë dhe Galata me 6 pikë.

Por pavarësisht humbjes, gjatë ndeshjes skuadra e Goztepe, që ishte pritëse, ka shënuar pa asnjë diskutim golin e vitit.

Mjaftuan 9 minuta që Diabate të shënonte një gol spektakolar dhe fantastik për nga mënyra e realizimit.

Një gjysmëroveshatë dhe hedhje gërshërë e ka dërguar topin fort dhe shpejt në rrjetë, duke e shokuar portierin dhe jo vetëm.

Galatasaray has defeated Izmir today and is continuing the strong race for the title.

Currently in first place is Besiktas with 71 points, separated from Fenerbahce with 5 points and Galata with 6 points.

But despite the loss, during the match, the team of Goztepe, which was the host, scored the goal of the year without any discussion.

It took 9 minutes for Diabate to score a spectacular and fantastic goal in terms of the way it was scored.

A half-dress and scissor throws sent the ball hard and fast into the net, shocking the goalkeeper and not only.