Një episod i rallë ka ndodhur në kampionatin belg të futbollit, aty ku Standard Liege ka marrë një barazim spektakolar ditën e sotme ndaj Eupen, me rezultatin 2-2. Pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1, por Standardi ishte i detyruar ta luante gjithë pjesën e dytë me 10 lojtarë, pas ndëshkimit me karton të kuq të Shamir në minutën e 42’.Gjërat u vështirësuan për vendasit kur Eupen kaloi në avantazh në minutën e 57’ me anë të Piers.

Kur të gjithë mendonin se Eupen mori fitoren, portieri i Liegit u shndërrua në hero. Arno Bodart del nga porta në minutën e 97’ pas një aksioni të skuadrës së tij. Në fakt bëri shumë mirë që doli, pasi ishte pikërisht ai që shënoi golin e barazimit në minutën e 97’. Ky gol i portierit 22-vjeçar i çoi në festë të çmendur lojtarët vendas, që shmangën humbjen në fund.

A rare episode has occurred in the Belgian football championship, where Standard Liege got a spectacular draw today against Eupen, with the result 2-2. The first half ended in a 1-1 draw, but Standard was forced to play the entire second half with 10 players, after Shamir was sent off in the 42nd minute. Things became difficult for the locals when Eupen took the lead. in the 57th minute through Piers.

When everyone thought Eupen got the win, Lieg’s goalkeeper turned into a hero. Arno Bodart comes out of the gate in the 97th minute after an action of his team. In fact, he did very well to come out, as he was the one who scored the equalizer in the 97th minute. This goal of the 22-year-old goalkeeper led the local players to a crazy celebration, who avoided defeat in the end.