Policia e Tiranës ka arrestuar mbrëmjen e djeshme dy shtetas babë e bir, të cilët kanë dhunuar dhe rrahur dhëndrin dhe krushkun e tyre.

Në pranga kanë përfunduar shtetasit B. Ç., 54 vjeç dhe H. Ç., 22 vjeç.

Materialet hetimore i kanë kaluar prokurorisë së Tiranës për kryerjen e veprimeve të mëtejshme.

Njoftimi i policisë: Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.5 u bë arrestimi në flagrancë për veprën penale “Dhuna në familje” i shtetasve B. Ç., 54 vjeç dhe H. Ç., 22 vjeç (babë e birë) pasi kanë ushtruar dhunë fizike ndaj shtetasve K. M., 30 vjeç dhe A. M., 53 vjeç ( dhëndrin dhe krushku e tyre).

Tirana Police arrested last night two citizens, father and son, who raped and beat their son-in-law and son-in-law.

Citizens B. Ç., 54 years old and H. Ç., 22 years old ended up in handcuffs.

The investigative materials have been passed to the Tirana prosecutor’s office for further actions.

Police notification: The specialists for the Investigation of Crime in the Police Commissariat No. 5 made the arrest in flagrante delicto for the criminal offense “Domestic Violence” of the citizens B. Ç., 54 years old and H. Ç., 22 years old (father of piercing) after having exercised physical violence against the citizens KM, 30 years old and AM, 53 years old (their son-in-law and son-in-law).