Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Selanikut në Greqi, ku një nxënës ka rënë aksidentalisht nga kati i tretë i shkollës.

Mediat greke bëjnë me dije se nxënësi që ka rënë nga lartësia është i moshës 17-vjeç dhe është transportuar me urgjencë në spital në gjendje kritike për jetën.

Nuk dihet ende rrethanat se përse nxënësi ka rënë nga lartësia, ndërkohë që policia po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

A serious incident occurred in the city of Thessaloniki in Greece, where a student accidentally fell from the third floor of the school.

Greek media suggest that the student who fell from a height is 17 years old and was transported urgently to the hospital in critical condition.

It is not yet known why the student fell from a height, while the police are working to clarify the circumstances of the event.