Policia e Shkodrës ka zbardhur ngjarjen e dy ditëve më parë në Shkodër, ku mbeti i plagosur shtetasi Eduard Lekndreaj dhe vellai i tij.

Në njoftimin zyrtar, policia thotë se në pranga është vënë një nga autorët e dyshuar, ndërsa në kërkim është shpallur vëllai i tij.

“Këta shtetas, mbrëmjen e datës 11.01.2021, në lagjen “Mark Lula”, pas një konflikti të çastit në ambientet e një bar-kafeje, kanë plagosur me armë zjarri vëllezërit E. L., 24 vjeç dhe E. L., 26 vjeç, banues në Shkodër, të cilët kanë marrë mjekim në spitalin rajonal Shkodër dhe aktualisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën“,thuhet ne njoftimin e policise.

Njoftimi i plote i policise

Dokumentohet ngjarja e ndodhur në datën 11.01.2021, në lagjen “Mark Lula”, ku mbetën të plagosur dy vëllezër.

Arrestohet autori i dyshuar i kësaj ngjarjeje, shpallet në kërkim vëllai i tij.

Strukturat e Komisariatit të Policisë Shkodër, në bashkëpunim me DVP Shkodër, falë veprimeve të shpejta hetimore, kanë bërë identifikimin dhe arrestimin e autorit të ngjarjes së ndodhur në datën 11.01.2021, ku mbetën të plagosur dy vëllezërit E. L., 24 vjeç dhe E. L., 26 vjeç, banues në Shkodër.

Si rezultat i veprimeve hetimore, Policia vuri në pranga autorin e dyshuar, shtetasin A. D., 36 vjeç, banues në Shkodër, si dhe ka shpallur në kërkim vëllanë e tij, shtetasin M. D., 32 vjeç, banues në lagjen “Qemal Stafa”, Shkodër, për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe e municionit”, “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Kanosja”.

Këta shtetas, mbrëmjen e datës 11.01.2021, në lagjen “Mark Lula”, pas një konflikti të çastit në ambientet e një bar-kafeje, kanë plagosur me armë zjarri vëllezërit E. L., 24 vjeç dhe E. L., 26 vjeç, banues në Shkodër, të cilët kanë marrë mjekim në spitalin rajonal Shkodër dhe aktualisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Shkodra Police has uncovered the event of two days ago in Shkodra, where the citizen Eduard Lekndreaj and his brother were injured.

In the official announcement, the police say that one of the suspected perpetrators has been handcuffed, while his brother has been declared wanted.

These citizens, on the evening of 11.01.2021, in the neighborhood “Mark Lula”, after an instant conflict in the premises of a coffee bar, wounded with firearms brothers EL, 24 years old and EL, 26 years old, resident in Shkodra , who have received treatment in the regional hospital Shkodra and are currently out of danger for life “, it is said in the police notification.

Full police report

The event that took place on 11.01.2021 in the “Mark Lula” neighborhood is documented, where two brothers were injured.

The suspected perpetrator of this event is arrested, his brother is declared wanted.

The structures of the Shkodra Police Commissariat, in cooperation with the Shkodra DVP, thanks to the quick investigative actions, have identified and arrested the perpetrator of the event that occurred on 11.01.2021, where the two brothers EL, 24 years old and EL, 26 were injured. years old, resident in Shkodra.

As a result of investigative actions, the Police handcuffed the suspected perpetrator, citizen AD, 36 years old, resident in Shkodra, and declared wanted his brother, citizen MD, 32 years old, resident in the neighborhood “Qemal Stafa”, Shkodra, for the criminal offenses “Illegal possession of weapons and ammunition”, “Intentionally inflicting minor injuries” and “Threat”.

These citizens, on the evening of 11.01.2021, in the neighborhood “Mark Lula”, after an instant conflict in the premises of a coffee bar, wounded with firearms brothers EL, 24 years old and EL, 26 years old, resident in Shkodra, who have received treatment at the Shkodra regional hospital and are currently out of danger for life.

The materials were referred to the Shkodra Judicial District Prosecutor’s Office for further action.