Qyteti i Elbasanit është tronditur nga një tjetër vrasje mëngjesin e sotëm, ku shënjestra ka qenë vallëi i Talo Çelës, një nga grabitësit e 4.6 mln eurove në Rinas në 9 prill 2019.

Sipas informacioneve paraprake, 50-vjeçari Bujar Çela është ekzekutuar me armë zjarri para një lokali në Bradashesh rreth orës 05:45.

Njoftimi i Policisë:
Elbasan/ Informacion paraprak
Rreth orës 05:45 , në fshatin Bradashesh, Elbasan, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri para një lokali shtetasi B.Ç., rreth 50 vjeç, banues në fshatin Bradashesh, Elbasan. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes , identifikimin e kapjen e autorit/ëve.

Shërbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli në hyrje -dalje të qytetit të Elbasanit, pika kontrolli në akset rrugore nacionale në bashkëpunim me DVP Durrës, Fier e Tiranë . Në ndihmë të shërbimeve të DVP Elbasan kanë ardhur dhe FNSH dhe RENEA dhe vijon krehja e zonës.

The city of Elbasan is shocked by another murder this morning, where the target was the dance of Talo Çela, one of the robbers of 4.6 million euros in Rinas on April 9, 2019.

According to preliminary information, 50-year-old Bujar Çela was executed with a firearm in front of a bar in Bradashesh around 05:45.

Police Notice:
Elbasan / Preliminary information
At around 05:45, in the village of Bradashesh, Elbasan, in still unclear circumstances, a citizen B.Ç., about 50 years old, resident of the village of Bradashesh, Elbasan, was shot dead in front of a bar. The investigative team is at the scene and work continues to fully clarify the circumstances of the event, identify and apprehend the perpetrator / s.

Police services have set up checkpoints at the entrance-exit of the city of Elbasan, checkpoints on national road axes in cooperation with DVP Durrës, Fier and Tirana. FNSH and RENEA have come to the aid of DVP Elbasan services and the combing of the area continues.