Të shtëna me armë zjarri raportohen në Fushë-Krujë. Siç raporton gazetari Ahmet Zani i plagosur ka mbetur Arben Dedej, pronar i një fasonerie.

Ndërkaq, policia njofton se shkak i përplasjes me armë dyshohet të jetë bërë një konflikt i çastit. I plagosuri ndodhet në spital dhe po merr ndihmë mjekësore.

Policia po vijon me krehjen e zonës dhe janë ngritur pika kontrolli në hyrje-dalje të qytetit për kapjen e autorit.

Krujë/Informacion paraprak

Më datë 01.05.2021, rreth orës 18:50, ka shkuar në spital për ndihmë mjekësore shtetasi A. D., 61 vjeç, banues në Krujë, dyshohet se si pasojë e një konflikti të çastit është plagosur me armë zjarri në këmbë dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Menjëherë shërbimet e Policisë kanë mbërritur në vendngjarje dhe vijon krehja e zonës si dhe janë ngritur pika kontrolli në hyrje-dalje të qytetit për kapjen e autorit.

Në ambientet e Policisë janë shoqëruar disa persona që mund të kenë dijeni për ngjarjen si dhe janë sekuestruar pamjet filmike për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokuorisë vijon punën për zbardhjen e plotë të ngjarjes

Gunshots are reported in Fushë-Krujë. As the journalist Ahmet Zani reports, Arben Dedej, owner of a tailor shop, was injured.

Meanwhile, the police announces that the cause of the gunfight is suspected to be an instant conflict. The injured is in hospital and is receiving medical assistance.

Police are continuing to comb the area and checkpoints have been set up at the entrance-exit of the city to catch the perpetrator.

Kruja / Preliminary information

On 01.05.2021, around 18:50, the citizen AD, 61 years old, resident in Kruja, went to the hospital for medical assistance, it is suspected that as a result of an instant conflict he was wounded in the leg with a firearm and is under the care of doctors, out of danger for life.

Immediately, the Police services arrived at the scene and the combing of the area continues, and checkpoints were set up at the entrance-exit of the city to catch the perpetrator.

Several persons who may have knowledge of the event were escorted to the Police premises, and film footage was seized to clarify the circumstances of the event and identify the perpetrator.

The investigative group under the direction of the Prosecution continues the work for the full clarification of the event