Policia e Durrësit ka arrestuar ditën e sotme një shtetas palestinez pasi dy ditë më parë ka plagosur me thikë një taksist. Mësohet se 32-vjeçari palestinez ishte nisur nga Tirana në drejtim të Durrësit me taksi, për të shkuar në fshatin Fllakë. Por kur kanë shkuar në destinacion, 32-vjeçari ka nxjerrë një thikë dhe ja ka vendosur taksistit në fyt duke i kërkuar të zbresë dhe t’i dorëzojë atij makinën. Shoferi i taksisë nuk i është bindur dhe është përleshur me palestinezin. Gjatë përleshjes ai e ka goditur taksistin dy herë me thikë dhe më pas është larguar. Ka qenë vetë taksisti ai që ka bërë denoncimin dhe falë përshkrimit, policia ka arritur ta arrestojë. Ai u gjet në një rrugë dytësore në Rrashbull të Durrësit dhe mësohet se ka hyrë klandestin në vendin tonë për të kaluar më pas në Itali.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Shijak arrestuan në flagrancë, për veprën penale “Vjedhja me dhunë” e mbetur tentativë, shtetasin palestinez M. B., 23 vjeç, pasi në datën 13.02.2021, në Fllakë, Shijak, ka goditur me mjet prerës (thikë) në dorë, shtetasin D. M., 40 vjeç, banues në Tiranë, me qëllim për t’i vjedhur mjetin taksi me të cilin po udhëtonte nga Tirana në drejtim të Durrësit.

Durrës police have arrested today a Palestinian citizen after two days ago he stabbed a taxi driver. It is learned that the 32-year-old Palestinian had left Tirana in the direction of Durrës by taxi, to go to the village of Fllakë. But when they went to the destination, the 32-year-old pulled out a knife and put it in the taxi driver’s throat, asking him to get off and hand over the car to him. The taxi driver disobeyed and clashed with the Palestinian. During the fight he stabbed the taxi driver twice and then left. It was the taxi driver himself who made the denunciation and thanks to the description, the police managed to arrest him. He was found on a secondary road in Rrashbull of Durrës and it is learned that he entered clandestinely in our country to then cross into Italy.

Police notification:

Specialists for the Investigation of Crimes at the Shijak Police Commissariat arrested in flagrante delicto, for the criminal offense “Theft with violence” remaining attempted, the Palestinian citizen MB, 23 years old, after on 13.02.2021, in Fllaka, Shijak, he hit with a sharp tool (knife) in hand, citizen DM, 40 years old, resident in Tirana, in order to steal the taxi with which he was traveling from Tirana to Durrës.