Policia e Tepelenës ka arrestuar dy të rinj pasi kanë goditur për shkak të detyrës punonjësin e patrullës së rendit. Ngjarja ka ndodhur në pedonalen e qytetit gjatë ditës së sotme. Në pranga kanë përfunduar shtetasit E. Q., 25 vjeç dhe R. Q., 21 vjeç banues në Tepelenë. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i plotë i policisë: Tepelenë

Goditën punonjësin e Policisë për shkak të detyrës, arrestohen në flagrancë dy shtetas.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Tepelenë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: E. Q., 25 vjeç dhe R. Q., 21 vjeç, banues në Tepelenë.

Arrestimi i shtetasve të mësipërm u bë pasi, në pedonalen e qytetit të Tepelenës, kanë goditur për shkak të detyrës punonjësin e patrullës së rendit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

 

Tepelena police have arrested two young men after they hit the patrol officer due to duty. The event took place on the city sidewalk today. Citizens E. Q., 25 years old and R. Q., 21 years old resident in Tepelena ended up in handcuffs. The materials were forwarded to the Prosecution at the Gjirokastra Court of First Instance, for further action.

Full police report: Tepelena

They hit the police officer due to duty, two citizens are arrested in flagrante delicto.

Specialists for the Investigation of Crimes at the Tepelena Police Commissariat made the arrest in flagrante delicto of the citizens: E. Q., 25 years old and R. Q., 21 years old, resident in Tepelena.

The arrest of the above citizens was made after, in the pedestrian area of ​​the city of Tepelena, they hit the police patrol officer due to duty.

The materials were forwarded to the Prosecution at the Gjirokastra Court of First Instance, for further action.