Një aksident është regjistruar ditën e sotme tek “kryqëzimi i Bërxullit” në kryeqytet. Në aksident është përfshirë një automjet i policisë dhe si pasojë e përplasjes janë lënduar dy punonjës policie dhe pasagjerja e automjetit tjetër.

Sipas policisë të lënduarit ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

Sakaq grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 07.02.2021, rreth orës 10:18, në Laknas, tek kryqëzimi i Bërxullit, janë përfshirë në përplasje mjeti i policisë me drejtues P. K, dhe pasagjer A. M ( aktualisht në shërbim), me mjetin me drejtues S. Xh., dhe pasagjere shtetasen E. Xh. Si pasojë e përplasjes janë dëmtuar dy punonjësit e policisë dhe pasagjeria në mjetin tjetër shtetasja E.Xh., të cilët ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

An accident was recorded today at the “Crossing of Bërxulli” in the capital. A police vehicle was involved in the accident and as a result of the collision, two police officers and the passenger of the other vehicle were injured.

According to the police, the injured are in the hospital out of danger for life.

The investigation team is at the scene and is working to clarify the circumstances of the accident.

Tirana / Preliminary information

On 07.02.2021, around 10:18, in Laknas, at the intersection of Bërxulli, a police vehicle driven by P. K, and a passenger A. M (currently in service) were involved in a collision with a vehicle driven by S. Xh., And passengers the citizen E. Xh. As a result of the collision, the two police officers and the passenger in the other vehicle, citizen E.Xh., were injured and are in the hospital, out of danger for life.

The investigation team is at the scene and is working to clarify the circumstances of the accident.