Një makinë policie është përfshirë në një aksident pasditen e sotme, në Kombinat, Tiranë.

Policia njofton se policia drejtohej nga oficeri me iniciale E.Gj, ndërsa i plagosuri është A.K., i cili është dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

Fatmirësisht i plagosuri është jashtë rrezikut për jetën, ndërsa grupi hetimor që ka mbërritur në vendngjarje është duke bërë të mundur zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Njoftimi i plotë:

Me datë 01.11.2020, rreth orës 18:55, në Kombinat, mjeti i policisë me drejtues shtetasin E.Gj, është përfshirë në një përplasje me mjetin motorr me drejtues A.K., i cili është dërguar në spital për ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

A police car was involved in an accident this afternoon, in Kombinat, Tirana.

The police informs that the police was led by the officer with the initials E.Gj, while the injured is A.K., who was sent to the hospital for medical assistance.

Fortunately, the injured person is out of danger for life, while the investigative group that has arrived at the scene is making it possible to find out the causes of the accident.

Full notice:

On 01.11.2020, around 18:55, in Kombinat, the police vehicle driven by the citizen E.Gj, was involved in a collision with the motor vehicle driven by AK, who was sent to the hospital for medical assistance, out of danger for life.

The investigative group is at the scene and work continues to clarify the circumstances of the event.