Elbasan/ Informacion paraprak

Rreth orës 19:15, në lagjen “Visarion Xhuvani”, Elbasan, në një lokal në pronësi të shtetasit S.Z., 65 vjeç, si pasojë e një konflikti të çastit për motive të dobëta midis disa shtetasve janë dëmtuar me sende të forta dhe kanë marrë dëmtime të lehta shtetasit S.Z. R.Z., 34 vjeç, Gj.Z., 29 vjeç, dhe E.Z. 37 vjeç, ( i ati me tre djemtë), të cilët janë transportuar në Spitalin e Elbasanit, dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Falë reagimit në kohë dhe veprimeve të shpejta hetimore e profesionale është bërë e mundur idetifikimi i autorëve dhe po punohet intensivisht për kapjen e tyre.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punohet për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Elbasan / Preliminary information

Around 19:15, in the neighborhood “Visarion Xhuvani”, Elbasan, in a bar owned by the citizen SZ, 65 years old, as a result of an instant conflict for weak motives between some citizens were damaged with strong items and received minor injuries citizens SZ R.Z., 34, Gj.Z., 29, and E.Z. 37 years old, (father with three sons), who were transported to Elbasan Hospital, and are out of danger for life.

Thanks to the timely response and quick investigative and professional actions, it has become possible to identify the perpetrators and intensive work is being done to catch them.

The investigation team is at the scene and is working to fully clarify and document the circumstances of the event.