Një 27-vjeçar është arrestuar nga policia pasi së bashku me katër persona të tjerë kanë goditur me sende të forta një tjetër person, i cili ndodhet në spitall nën kujdesin e mjekëve. Dy prej bashkëpunëtorëve po procedohen në gjendje të lirë, ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim.

Po gjatë orëve të fundit, janë arrestuar edhe 4 persona të tjerë, të cilët u kapën duke drejtuar automjetet në gjendje të dehur.

Njoftimi i policisë – Arrestohen në flagrancë 5 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.2, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A.L., 27 vjeç, si dhe u proceduan në gjendje të lirë shtetasit V.Gj dhe S.M., dhe punohet për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim A.B dhe E.F., pasi ditën e djeshme, në rrugën “Ndre Mjeda”, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë goditur me sende të forta shtetasin S.Ll., i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: V.V., 36 vjeç, H.B., 63 vjeç, E.I., 39 vjeç dhe E.S., 40 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatese në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

A 27-year-old man has been arrested by the police after he and four other people hit another person with hard objects, who is in the hospital under the care of doctors. Two of the accomplices are being prosecuted at large, while two others have been declared wanted.

During the last hours, 4 other people were arrested, who were caught driving drunk.

Police notification – 5 citizens are arrested in flagrante delicto, for various criminal offenses.

From the specialists for the Investigation of Crime in the Police Commissariat No. 2, the citizen AL, 27 years old, was arrested in flagrante delicto, and the citizens V.Gj and SM were released, and work is underway to apprehend the citizens declared in search AB and EF, after yesterday, in the street “Ndre Mjeda”, in cooperation with each other, hit with hard objects the citizen S.Ll., who is in the hospital under the care of doctors.

Traffic specialists made the arrest in flagrante delicto of the citizens: V.V., 36 years old, H.B., 63 years old, E.I., 39 years old and E.S., 40 years old, after they were caught driving the respective vehicles in a drunken state.

The materials were forwarded to the Tirana Judicial District Prosecutor’s Office for further action.