Policia e kryeqytetit njofton se një punonjës i security i moshës 58-vjeçare është gjetur i pajetë pranë vendit të punës në trotuar, në autostradën Tiranë-Durrës.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:41 të mbrëmjes së sotme dhe shtetasi I.D., punonte pranë një subjekti private ku ka qënë me sherbim ndërsa nuk i janë konstatuar shenja dhùne dhe paraprakisht dyshohèt për vdèkje nga shkáqe natyrale.

“Më datë 19.06.2020, rreth orës 20:41, në autostradën Tiranë – Durrës , në trotuar pranë një subjekti private ku ka qënë me sherbim është gjetur i shtrire pa shenja jetë shtetasi I.D., 58 vjeç, punonjës i një kompanie Security.

Grupi hètimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes. Nga kqyrja paraprake nuk janë konstatuar shènja dhùne dhe paraprakisht dyshohet se vdèkja ka ardhur nga shkáqè natyrale”, njoftojnë blutë e kryeqetit.

The capital’s police reports that a 58-year-old security guard was found dead near the workplace on the sidewalk, on the Tirana-Durrës highway.

The incident happened around 20:41 this evening and the citizen I.D., was working near a private entity where he was on duty while no signs of data were found and previously suspected of dying from natural causes.

“On 19.06.2020, around 20:41, on the Tirana-Durrës highway, on the sidewalk near a private entity where he was on duty, a citizen I.D., 58 years old, employee of a Security company, was found lying without signs of life.

The investigative team is at the scene and continues to work to clarify the circumstances of the event. The preliminary examination did not reveal any evidence and it is suspected that the death came from natural causes “, announced the leaders of the capital.