Qytetarët e Durrësit, nga karantina, janë habitur teksa kanë parë që në portin e qytetit bregdetar është ankoruar një jaht luksoz.

“Falcony maltez” me 15 vela mbërriti pas tre ditë lundrimi në portin e Durrësit mëngjesin e sotëm me ekuipazhin e tij.

Ai konsiderohet si një prej jahteve më luksozë turistikë dhe prenotohet gjithmonë nga biznesmenë dhe personalitete të njohura për të bërë pushimet.

Jahti 78 metra i gjatë ka mahnitur jo pak durrsakët me pamjen e tij.

Mendohet se ai është ankoruar në qytetin bregdetar me qëllim furnizimin me karburant edhe ushqime.

The citizens of Durres, from the quarantine, are surprised to see that a luxury yacht is docked in the seaside city port.

The 15-seat Maltese Falcon arrived after three days of sailing in the port of Durres this morning with its crew.

It is considered one of the most luxurious tourist yachts and is always booked by well-known businessmen and celebrities for vacationing.

The 78-meter-long yacht has amazed the Durrs with its appearance.

He is believed to have docked in the seaside town for fuel and food supplies.