Trajneri i Catanias, Giuseppe Raffaele është përjashtuar me 4 ndeshje nga kampionati i Serisë C, pas ndëshkimit me karton të kuq, për faktin se u fut në fushë dhe ndali një lojtar kundërshtar gjatë një kundërsulmi.

Incidenti në ligën e tretë italiane ndodhi në minutat shtesë kur ekipi i trajnerit Raffaele po mundte Vibonese me rezultat 2-1.

Kur lojtari i Vibonese fitoi një top në vijën anësore, Raffaele bëri një hap përpara dhe e ndaloi kundërsulmin e kundërshtarit.

Gjyqtari ndërhyri menjëherë dhe e largoi Raffaelen me kartonë të kuq dhe tani ai është dënuar me një ndalesë prej katër ndeshjesh.

Catania coach Giuseppe Raffaele has been ruled out of the Serie C championship for four games after being sent off for stopping a counter-attack during a counterattack.

The incident in the Italian third league happened in the extra minutes when coach Raffaele’s team was beating Vibonese 2-1.

When the Vibonese player won a ball on the sideline, Raffaele took a step forward and stopped the opponent’s counterattack.

The referee immediately intervened and removed Raffaelen with a red card and now he has been sentenced to a four-match ban.