Policia ka arrestuar autorin e dyshuar të vrasjes së biznesmenit Niko Goro, rreth një orë pas krimit. Policia e Himarës bën të ditur se është vënë në pranga Kliti Leka 53 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tij është bërë në zonën e njohur si “Livadhet” në Himarë. Po ashtu policia ka sekuestruar armën e dyshuar të krimit, armë zjarri kallashnikov dhe automjetin me të cilin u largua autori.

Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm rreth orës 09:00. Goro u qëllua teksa ishte me të motrën pranë supermarketit të kësaj të fundit në qendër të Himarës. Nga të shtënat e armë mbeti e plagosur lehtë në këmbë edhe kjo e fundit.

Janë tre persona të tjerë në kërkim, të dyshuar si të përfshirë në vrasjen e biznesmenit.

Ende nuk dihet motivet e ngjarjes së rëndë, ndërsa policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë. Do të jetë dëshmia e motrës së viktimës ajo qe pritet të hedhë dritë rreth kësaj ngjarje.

Njoftimi i policisë:

Policia në kohë rekord kap gjatë ndjekjes autorin e dyshuar të vrasjes së 51 vjecarit N.G.

Si rezultat i reagimit në kohë dhe ndjekjes së pandërprerë të autorit, u bë e mundur që në vendin e quajtur “Livadhet”, të kapjen dhe prangosej autori i dyshuar i vrasjes, shtetasi Kliti Leka , 53 vjeç, banues në Tiranë

Policia ka sekuestruar armën e dyshuar të krimit, armë zjarri kallashnikov dhe automjetin me të cilin u largua autori.

Autori po shoqërohet për në ambientet e Policisë për veprime të mëtejshme

Police have arrested the suspected perpetrator of the murder of businessman Niko Goro, about an hour after the crime. Himara police announces that Kliti Leka, 53 years old, resident in Tirana, has been handcuffed.

His arrest was made in the area known as “Meadows” in Himara. Police also seized the suspected crime weapon, a Kalashnikov firearm and the vehicle in which the perpetrator left.

The serious incident happened this morning around 09:00. Goro was shot while with his sister near the latter’s supermarket in the center of Himara. The latter was also slightly injured in the leg by gunfire.

There are three other wanted persons, suspected of being involved in the murder of the businessman.

The motives of the serious event are still unknown, while the police have launched investigations for the full disclosure. It will be the testimony of the victim’s sister that is expected to shed light on this event.

Police notification:

Police in record time apprehend during the pursuit the suspected perpetrator of the murder of 51-year-old N.G.

As a result of the timely reaction and uninterrupted pursuit of the perpetrator, it became possible that in the place called “Livadhet”, the suspected perpetrator of the murder, citizen Kliti Leka, 53 years old, resident in Tirana, was caught and handcuffed.

Police have seized the suspected crime weapon, a Kalashnikov firearm and the vehicle in which the perpetrator left.

The perpetrator is being escorted to the Police premises for further action