Arrestohet adoleshenti që plagosi me thikë 18-vjeçarin Klajdi Gjergji mbrëmjen e sotme në Kurbin.

Policia njofton se rreth orës 18:00, në rrugën e fshatit Sanxhak, A.L.16 vjeç pas një konflikti të çastit ka plagosur më thikë Gjergjin, të dy janë banues në atë zonë.

Autori u largua nga vendi i ngjarjes, por arratia zgjati vetëm pak minuta, pasi u prangos dhe tashmë do të përballet me drejtësinë.

Në cilësinë e provës materiale u gjet dhe u sekuestrua thika me të cilin autori kreu veprën penale.

Klajdi Gjergji është transportuar në spitalin e Traumës në Tiranë ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

The teenager who stabbed 18-year-old Clyde Gjergji this evening in Kurbin is arrested.

The police announces that around 18:00, on the street of Sandzhak village, A.L.16 years old, after an instant conflict, stabbed Gjergji, both of whom are residents in that area.

The perpetrator fled the scene, but the escape lasted only a few minutes, after he was handcuffed and will now face justice.

As material evidence, the knife with which the perpetrator committed the criminal offense was found and seized.

Clyde Gjergji was transported to the Trauma Hospital in Tirana where he is receiving the necessary medical assistance.

The investigative group is working to fully uncover the event.