Komunikata e Policisë: Zbardhen disa vjedhje të ndodhura në qytetin e Cërrikut, ndalohet nga Policia autori i dyshuar, shpallet në kërkim autori tjetër.

Në vijim të punës për parandalimin dhe zbardhjen e vjedhjeve, identifikimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Cërrik arrestuan në flagrancë shtetasin E. U., 35 vjeç, banues në Elbasan.

Si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç, banues në Elbasan dhe po punohet për kapjen e tij.

Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohen se ditën e djeshme, në fshatin Floq, Cërrik, kanë vjedhur disa vegla pune në magazinën në pronësi të shtetasit E. R.

Po ditën e djeshme, në fshatin Trunxh, Cërrik, këta shtetas dyshohen se kanë tentuar të vjedhin në banesën e shtetasit K. K.

Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se këta shtetas janë autorë edhe të një vjedhjeje tjetër, konkretisht:

Më datë 06.07.2020, në fshatin Linas, Cërrik, dyshohen se kanë vjedhur disa vegla pune në banesën e shtetasit P. Sh.

Në cilësinë e provave materiale janë sekuestruar një automjet dhe vegla pune të vjedhura.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme.
Police Communication: Several thefts that took place in the city of Cërrik are revealed, the suspected perpetrator is stopped by the Police, the other perpetrator is declared wanted.

Following the work to prevent and uncover thefts, identify and bring to justice the perpetrators, crime investigation specialists at the Cërrik Police Station arrested in flagrante delicto the citizen E. U., 35 years old, resident in Elbasan.

D. K., 32 years old, resident in Elbasan, was declared wanted and work is underway to apprehend him.

These citizens, in cooperation with each other, are suspected that yesterday, in the village of Floq, Cërrik, they stole some tools in the warehouse owned by the citizen E. R.

Also yesterday, in the village of Trunxh, Cërrik, these citizens are suspected of attempting to steal from the apartment of the citizen K. K.

From the investigative actions carried out, it is suspected that these citizens are perpetrators of another theft, namely:

On 06.07.2020, in the village of Linas, Cërrik, it is suspected that they stole some work tools in the apartment of the citizen P. Sh.

A stolen vehicle and work tools were seized as material evidence.

The investigative materials were forwarded to the Prosecution at the Elbasan Court of First Instance, for further action.