Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vaun e Dejës, ku raportohet se ka humbur jetën një 67 vjeçar, pasi i ka rënë një pllakë mermeri në kokë aksidentalisht.

“Rreth orës 17.00, shtetasi N.Th, 67 vjeç, duke transportuar një pllakë guri për në varrezat katolike të fshatit Shkjezë, Bushat, Vau i Dejës, dyshohet se aksidentalisht është penguar duke i rënë pllaka e mermerit në kokë dhe për pasojë ka humbur jetën.”, njofton policia.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarje.

A serious incident took place in Vaun e Dejës, where a 67-year-old man reportedly lost his life after a marble slab accidentally fell on his head.

At around 17.00, the citizen N.Th, 67 years old, while transporting a stone slab to the Catholic cemetery of the village of Shkjezë, Bushat, Vau i Dejës, is suspected to have been accidentally prevented by dropping a marble slab on his head and consequently lost life, “police said.

The investigative group under the direction of the Prosecution is continuing the work for the full clarification of the circumstances of the event.