Futbollisti i Tottenhamit, Serge Aurier ka marrë sot një lajm të tmerrshëm. Vëllai i tij, Christopher Aurier, u qëllua për vdekje këtë mëngjes, në Toulouse të Francës.

26-vjeçari mori disa plumba në pjesën e barkut dhe ishte në gjendje të rëndë nga plagët duke mos arritur dot të mbijetojë.

Ai ndërroi jetë sapo mbërriti në spital. Personi që e qëlloi është ende në arrati. Edhe Christopher Aurier ishte futbollist, teksa këtë sezon luante me Toulouse Rodéo, në Divizionin e 5-të francez.

Ai e kishte filluar karrierën e tij te Lens, si vëllai i tij Serge, por pa mundur të kalonte në futbollin profesionist. Christopher Aurier ishte i skeduar nga policia për krime të vogla.

 

Tottenham Hotspur footballer Serge Aurier has received terrible news today. His brother, Christopher Aurier, was shot dead this morning in Toulouse, France.

The 26-year-old received several bullets in the abdomen and was in serious condition from the injuries, unable to survive.

He died as soon as he arrived at the hospital. The person who shot him is still at large. Christopher Aurier was also a footballer, as he played with Toulouse Rodéo, in the French 5th Division this season.

He had started his career at Lens, like his brother Serge, but could not switch to professional football. Christopher Aurier was filed by police for minor crimes.