Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur ditën e sotme në orët e pasdites në fshatin Trevllazër në Vlorë.

Një 60-vjeçar teksa ka qenë duke punuar tokën, i është përmbysur zetori e për pasojë ai ka humbur jetën.

Policia ka njoftuar se ndodhet në vendngjarje dhe punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Njoftimi:

Rreth orës 18:25, në hyrje të fshatit Trevllazër, një zetor duke punuar tokën aksidentalisht është përmbysur dhe si pasojë drejtuesi shtetasi M.K., rreth 60 vjeç, banues në fshatin Skrofotinë, Vlorë, ka ndërruar jetë.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

An accident resulting in death occurred today in the afternoon in the village of Trevllazër in Vlora.

A 60-year-old man, while working the land, overturned his zetor and as a result he lost his life.

Police have announced that they are at the scene and are working to clarify the circumstances of the accident.

notification:

At around 18:25, at the entrance of the village of Trevllazër, a zetor working the land was accidentally overturned and as a result the driver, citizen M.K., about 60 years old, resident of the village of Skrofotinë, Vlora, passed away.

The investigative team is at the scene and is working to fully clarify the circumstances of the event.