Komunikata e Policisë Elbasan

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes të drogave të forta në doza të vogla.

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Kinemaja”.

Operacioni i zhvilluar nga Seksioni i Hetimit të Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponja” në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan.

Sekuestrohen 141 doza me heroinë, 18 doza me kokainë, shuma parash që dyshohet se janë përfituar nga veprimtaria kriminale, një peshore e vogël elektronike dhe dy aparate celular.

Bie në pranga poseduesi i tyre.

Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla në qytetin e Elbasanit, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, pas një pune hetimore disajavore u bë e mundur goditja dhe dokumentimi ligjor i kësaj veprimtarisë kriminale.

Gjatë operacionit të koduar “Kinemaja”, specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponja”, arrestuan në flagrancë shtetasin:

M. B., 40 vjeç, banues në Elbasan, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga Policia në banesën e tij u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provave materiale: 141 gramë lëndë narkotike heroinë, 18.5 gramë lëndë narkotike kokainë, një peshore e vogël elektronike që shërbente për peshimin e lëndës narkotike, 4100 euro dhe 300 paund, të cilat dyshohen se janë të përfituara nga aktiviteti kriminal i shpërndarjes së lëndës narkotike, si dhe dy aparate celular.

Vijojnë hetimet për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet kriminal.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme procedurale.

Elbasan Police Communication

Another case of criminal activity in the field of distribution of hard drugs in small doses is hit.

The police operation codenamed “Cinema” is successfully finalized.

Operation conducted by the Narcotics and Illegal Trafficking Investigation Section, in cooperation with the special force “Eagle” in the Local Police Directorate of Elbasan.

141 doses of heroin, 18 doses of cocaine, sums of money suspected of benefiting from criminal activity, a small electronic scale and two mobile phones were seized.

Their possessor falls into handcuffs.

Following the work to crack down on the criminal activity of distributing hard drugs in small doses in the city of Elbasan, based on the information received on the operational road, after several weeks of investigative work, it became possible to crack down and legally document this activity. criminal.

During the operation codenamed “Cinema”, the specialists for the Investigation of Narcotics and Illegal Trafficking, in cooperation with the special force “Eagle”, arrested in flagrante delicto the citizen:

MB, 40 years old, resident in Elbasan, after during the control exercised by the Police in his apartment were found and seized as material evidence: 141 grams of heroin, 18.5 grams of cocaine, a small electronic scale that served for weight of narcotics, 4100 euros and 300 pounds, which are suspected to have benefited from the criminal activity of distributing narcotics, as well as two mobile phones.

Investigations are underway to identify other persons involved in this criminal activity.

The investigative materials were forwarded to the Prosecution at the Elbasan Court of First Instance, for further procedural actions.