Një aksident tragjik është shënuar në orët e para të mëngjesit në Lezhë.

Një automjet tip Benz ka dalë nga rruga e për pasojë ka gjetur vdekjen 24-vjeçari Denis Dedgjonaj, drejtuesi i mjetit. Ndërkohë ka mbetur i plagosur edhe një pasagjer i identifikuar si Ndue Pjetri.

Ky i fundit u dërgua në spitalin e Traumës në Tiranë, ku pasi mori ndihmën e parë mjekësore mësohet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Policia dhe grupi hetimor ende po punojnë për zbardhjen e plotë të aksidentit dhe dyshimet e para janë: shpejtësia dhe përgjumja e drejtuesit të automjetit është bërë shkak për aksidentin tragjik.

A tragic accident was recorded in the early hours of the morning in Lezha.

A Benz type vehicle went off the road and as a result, 24-year-old Denis Dedgjonaj, the driver of the vehicle, died. Meanwhile, a passenger identified as Ndue Pjetri was injured.

The latter was taken to the Trauma Hospital in Tirana, where after receiving first aid he is learned to be out of danger for life.

Police and the investigation team are still working to fully investigate the accident and the first suspicions are: the speed and drowsiness of the driver of the vehicle has become the cause of the tragic accident.