Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Librazhd-Përrenjas, pasditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Dragostunjë, ku një automjet është përplasur me një maune dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur dy drejtuesit e mjeteve.

Të plagosurit, shoferi i kamionit i identifikuar si Qani Bajrami dhe drejtues i mjetit tjetër Ilir Kllogjeri janë dërguar në spital, ndërsa mësohet se janë në gjendje të rëndë.

Nga të dhënat paraprake dyshohet se mjeti në përpjekje për të parakaluar në këtë segment në manovër e sipër është përplasur me maunen, e cila në përpjekje për të shmangur aksidentin ka përfunduar duke rënë nga ura disa metra ne greminë buzë aksit.

Kamioni, i cili transportonte granil ka rënë në një lartësi prej 300 metrash. Ndërkaq, policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të këtij aksidenti.

A serious accident occurred on the Librazhd-Përrenjas axis, this afternoon. The event took place in the village of Dragostunja, where a vehicle collided with a barge and as a result two drivers were injured.

The injured, the driver of the truck identified as Qani Bajrami and the driver of the other vehicle Ilir Kllogjeri were taken to hospital, while it is learned that they are in serious condition.

From the preliminary data it is suspected that the vehicle in an attempt to overtake in this segment in the maneuver collided with the barge, which in an attempt to avoid the accident ended up falling from the bridge a few meters into the abyss along the axis.

The truck, which was transporting granule, fell to a height of 300 meters. Meanwhile, the police has launched an investigation to fully clarify the causes of this accident.