Një aksident me pasojë vdekjen e një 80-vjeçari ka ndodhur mesditën e sotme në një lulishte në kryeqytet. Policia bën me dije se furgoni me drejtues R.O., 29 vjeç, duke kryer një manovër kthimi pas, ka aksidentuar 80-vjeçarin i cili ka ndërruar jetë në vend.

“Rreth orës 13:00, në rrugën “Artan Lenja” në një lulishte, gjatë shkarkimit të disa produkteve ushqimore në një dyqan mjeti fugon me drejtues shtetasin R.O., 29 vjeç, duke kryer një manovër kthimi pas, ka aksidentuar një shtetas ende të paidentifikuar rreth 80 vjeç, i cili ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë e rrethanave të aksidentit”, njofton policia.

An accident resulting in the death of an 80-year-old occurred at noon today in a park in the capital. Police suggest that the van driven by R.O., 29, while performing a back maneuver, injured the 80-year-old who died on the spot.

At around 13:00, on Artan Lenja Street in a park, while unloading some food products in a shop, a vehicle driven by RO, 29 years old, carrying out a return maneuver, injured a still unidentified citizen. about 80 years old, who died at the scene.

The investigation team is at the scene and is working to fully clarify the circumstances of the accident “, announced the police.