Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Fier. Mësohet se dy bashkëshortë janë përplasur nga një mjet tip “Seat” ndërsa përpiqeshin që të kalonin në anën tjetër të rrugës.

Të plagosurit janë dërguar në spital për të marrë ndihmë shëndetësore. Nuk dihet ende si është gjendja e tyre.

NJOFTIMI I POLICISË

Fier
Informacion paraprak

Sot rreth orës 18:15, në vendin e quajtur “Kthesa e Etc”, shtetasi L. B., 30 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Seat” ka aksidentuar dy këmbësorë, shtetasit I. M., dhe Gj. M., të dy 67 vjeç, banues në Fier, të cilët ndodhen në spitalin e Fierit nën kujdesin e mjekëve.

Eshtë shoqëruar drejtuesi i mjetit, shtetasi L. B., dhe po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

 

An accident occurred on Saturday evening in Fier. It is learned that two spouses were hit by a “Seat” type vehicle while trying to cross to the other side of the road.

The injured were taken to hospital for medical treatment. It is not yet known what their condition is.

POLICE NOTICE

Fier
Preliminary information

Today around 18:15, in the place called “Kthesa e Etc”, citizen L. B., 30 years old, driving a vehicle type “Seat” injured two pedestrians, citizens I. M., and Gj. M., both 67 years old, resident in Fier, who are in the hospital of Fier under the care of doctors.

The driver of the vehicle, citizen L. B., was accompanied and procedural actions are being carried out.

The investigation team is at the scene and is working to fully clarify the circumstances of the accident.