Tre persona janë lënduar mëngjesin e kësaj të diele si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur në Fier.

Policia bën me dije se aksidenti ka ndodhur në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në afërsi të fshatit Frakull e Madhe, Fier, ku ka dalë nga rruga automjeti tip “Fiat” me drejtues shtetasin E. S., 35 vjeç, banues në Varibob.

Si pasojë e aksidentit është lënduar drejtuesi i mjetit dhe dy pasagjerët , shtetasi A. S., 33 vjeç dhe shtetasja Xh. S., të cilët ndodhen në spitalin e Fierit nën kujdesin e mjekëve.

“Sot rreth orës 08:25, në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në afërsi të fshatit Frakull e Madhe, Fier, ka dalë nga rruga automjeti tip “Fiat” me drejtues shtetasin E. S., 35 vjeç, banues në Varibob.

Për pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe pasagjerët në mjet, shtetasi A. S., 33 vjeç dhe shtetasja Xh. S., të cilët ndodhen në spitalin e Fierit nën kujdesin e mjekëve”, thuhet në njoftimin e policisë.

Three people were injured this Sunday morning as a result of a road accident that occurred in Fier.

The police informs that the accident happened on the road axis Levan-Tepelena, near the village of Frakull e Madhe, Fier, where the vehicle type “Fiat” with driver’s citizen E. S., 35 years old, resident in Varibob, went off the road.

As a result of the accident, the driver of the vehicle and the two passengers, citizen A. S., 33 years old and citizen Xh. S., who are in the hospital of Fier under the care of doctors.

Today around 08:25, on the road axis Levan-Tepelena, near the village of Frakull e Madhe, Fier, a vehicle type “Fiat” with driver’s citizen E. S., 35 years old, resident in Varibob, went off the road.

As a result, the driver of the vehicle and the passengers in the vehicle, citizen A. S., 33 years old and citizen Xh. S., who are in the hospital of Fier under the care of doctors “, it is said in the police notification.