Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Fier. Abcnews.al mëson se një grua 50 vjeçe është hedhur nga kati i 8-të, ndërsa ka ndërruar jetë në vend.

Burime për Abc News bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në lagjen Kastriot, në Fier, ku banorët theksojnë se ajo ndodhej për vizitë tek shtëpia e kunatit të saj.

50 vjeçarja identiteti i së cilës nuk bëhet i ditur është hedhë nga tarraca e pallatit, ku paraprakisht dyshohet se shkak të jetë depresioni.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Informacion paraprak:

Sot më datë 26.06.2020, rreth orës 09:35, në lagjen “16 Prilli”, Fier, shtetasja B.Sh, 42 vjeçe, dyshohet se është hedhur nga taraca e katit të 8-të, dhe për pasojë ka ndërruar jetë. Sipas familjarëve kjo shtetase është hedhur vet nga taraca, pasi ka pasur shënja depresioni. Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po kryhen veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarje.

A serious incident occurred this morning in Fier. Abcnews.al learns that a 50-year-old woman was thrown from the 8th floor, while she died on the spot.

Sources for Abc News suggest that the event took place in the Kastriot neighborhood, in Fier, where residents emphasize that she was visiting her brother-in-law’s house.

The 50-year-old, whose identity is not disclosed, was thrown from the terrace of the palace, where it is previously suspected that the cause is depression.

Police have launched an investigation into the incident.

Preliminary information:

Today, on 26.06.2020, around 09:35, in the neighborhood “16 April”, Fier, the citizen B.Sh, 42 years old, is suspected to have been thrown from the terrace of the 8th floor, and as a result she died. According to the family members, this citizen threw herself from the terrace, as there were signs of depression. The investigative group went to the scene and the investigative actions are being carried out to fully clarify the circumstances of the event.