Policia e Shtetit ka njoftuar se në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Përparim, është përplasur nga një automjet, një 64-vjeçare e cila ka humbur jetën.

Sipas raportimit paraprak të policisë E.S., 43 vjeç, duke drejtuar mjetin tip “BMW”, në rrethana të paqarta, ka përplasur për vdekje të moshuarën, banuese në Librazhd.

Ndërkohë drejtuesi i mjetit është shoqëruar për veprime të mëtejshme, ndërsa grupi hetimor, po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Njoftimi i Policisë:

Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Përparim,Peqin, shtetasi E.S., 43 vjeç, banues në Durrës, duke drejtuar mjetin tip “BMV”, ka përplasur këmbësoren shtetasen Xh.B., 64 vjeçe, banues në Librazhd, dhe për pasojë ka ndēruar jetë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Elbasan, për veprime të mëtejshme procedurale.

Grupi hetimore ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

The State Police has announced that on the Elbasan-Peqin road axis, in the village of Përparim, a 64-year-old woman was hit by a vehicle and lost her life.

According to the preliminary report of the E.S. police, 43 years old, driving a vehicle type “BMW”, in unclear circumstances, crashed to death the elderly woman, resident in Librazhd.

Meanwhile, the driver of the vehicle has been escorted for further actions, while the investigative group is working to clarify the causes of the accident.

Police Notice:

In the road axis Elbasan-Peqin, in the village of Përparim, Peqin, citizen ES, 43 years old, resident in Durrës, driving a vehicle type “BMV”, collided with a pedestrian citizen Xh.B., 64 years old, resident in Librazhd, and consequently has passed away.

The driver of the vehicle was escorted to the Elbasan Police Station, for further procedural actions.

The investigation team is at the scene and is working to find out the cause of the accident.