Një 31-vjeçar është arrestuar nga policia, pasi pas dhunës ndaj bashkëshortes, atij i janë gjetur një sasi droge.

Ngjarja është regjistruar në fshatin Burizanë të Krujës. Policia njofton se u arrestua në flagrancë shtetasi me inicialet E. S.

Ai akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, ndërsa dhe pas kontrollit të ushtruar në banesën e tij, u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde narkotike e dyshuar si kannabis sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Krujë, për veprime të mëtejshme.

 

A 31-year-old man has been arrested by the police, after a quantity of drugs were found on him after the violence against his wife.

The event was recorded in the village of Burizana in Kruja. Police report that a citizen with the initials E. S. was arrested in flagrante delicto

He is accused of exercising physical and psychological violence against his wife, while even after the control exercised in his apartment, a quantity of narcotic substance suspected as cannabis sativa was found and seized as material evidence.

The materials were forwarded to the Kruja District Prosecutor’s Office for further action