Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur në Përmet, ku një 63-vjeçari i vodhën një shumë parash në banesën e tij.

Kapet dhe ndalohet një shtetase e dyshuar ai autore e ngjarjes, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i saj.

Policia e Përmetit, menjëherë pas marrjes së kallëzimit se shtetasit K. P., 63 vjeç, banues në Përmet, i kishin vjedhur shumën 75 000 euro, në banesën e tij në Përmet, organizoi punën dhe falë veprimeve të shpejta dhe profesionale bëri të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetases Ordeta Shahini, 36 vjeçe, banuese në Përmet dhe shpalljen në kërkim të shtetasit P. P., 28 vjeç, banues në Përmet (me precedent të mëparshëm kriminal në fushën e vjedhjes me dhunë”).

Shtetasja O. Sh., dyshohet se në bashkëpunim me shtetasin P. P., ka vjedhur shumën prej 75 000 euro në banesën e shtetasit K. P.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 27 000 euro.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Përmet, për veprime të mëtejshme.

Përmet police have arrested the citizen O.SH, who in cooperation with the citizen P.P who has been declared wanted have stolen 75 thousand euros in the apartment of the citizen K.P.

While 27 thousand euros were seized as material evidence. The seized materials were forwarded to the Përmet Judicial District Prosecutor’s Office for review.

Police notification:

The event that took place in Përmet, where a 63-year-old man was robbed of a lot of money in his apartment, is revealed and documented. A suspected citizen, the author of the event, is caught and detained, her accomplice is declared wanted.

Përmet Police, immediately after receiving the report that the citizen KP, 63 years old, resident in Përmet, had stolen the amount of 75 000 euros, in his apartment in Përmet, organized the work and thanks to quick and professional actions made possible the arrest and detention of the citizen O. Sh., 36 years old, resident in Përmet and the search for the citizen PP, 28 years old, resident in Përmet (with a previous criminal record in the field of violent theft ”).

The citizen O. Sh., Is suspected that in cooperation with the citizen P. P., he stole the amount of 75,000 euros in the apartment of the citizen K. P. 27,000 euros were seized as material evidence.