Plagoset me arme Marjus Arapi 31 vjeç nga Tirana.

Në fshatin Fiershegan, Lushnjë, dyshohet se pas një konflikti tw çastit, ka mbetur i plagosur me armë zjarri shtetasi M. A., 31 vjeç, banues në Tiranë, i cili aktualisht ndodhet në spitalin e Lushnjes, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë me marrjen e njoftimit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, kanë rrethuar zonën si dhe janë ngritur pika kontrolli për të bërë të mundur kapjen e autorëve, të cilët janë larguar nga vendngjarja.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Lushnjë / Preliminary information

In the village of Fiershegan, Lushnjë, it is suspected that after an instant conflict, the citizen M. A., 31 years old, resident in Tirana, who is currently in the hospital of Lushnja, under the care of doctors, out of danger for life, was wounded with a firearm.

Upon receiving the notification, the Police Services immediately went to the scene, surrounded the area and set up checkpoints to enable the apprehension of the perpetrators, who left the scene.

The investigative group is at the scene and under the direction of the Prosecution, work continues to clarify the circumstances of the event, identify and apprehend the perpetrators.