Disa shtëpi në fshatin Gjocaj, në Bashkinë e Peqinit ka rënë pre e hajdutëve në prag të festave të fundvitit.

Grabitësit kanë mundur të marrin rreth 1500 kg vaj ulliri, 150 krerë gjela deti, një automjet tip ‘Benz’ dhe një sasi të konsiderueshme vegla pune.

Mësohet se vlera e sendeve të grabitura arrin në rreth 1.5 milion lekë të reja.

Policia e njoftuar nga banorët ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Some houses in the village of Gjocaj, in the Municipality of Peqin have fallen prey to thieves on the eve of the end-of-year holidays.

The robbers were able to obtain about 1500 kg of olive oil, 150 turkeys, a ‘Benz’ type vehicle and a considerable amount of work tools.

It is learned that the value of the looted items amounts to about 1.5 million new lek.

Police notified by residents have gone to the scene and are working to identify and apprehend the perpetrators.