Një 68-vjeçar i identifikuar si Mark Gjeta ka gjetur vdekjen mesditën e sotme pasi është goditur qëllimisht me makinë nga ish-kolegu i tij Mhill Gega, 60 vjeç. Burime bëjnë me dije për ABC se autori dhe viktima kanë pasur konflikte të vazhdueshme me njëri-tjetrin pasi kanë punuar bashkë në një ndërmarrje elektrike.

Mësohet se një vit më parë pas një konflikti që ata kanë pasur me njëri-tjetrin janë shoqëruar në polici dhe pas sqarimit janë lënë të lirë. Policia njofton se drejtuesi i automjetit që ka shkaktuar aksidentin e qëllimshëm është shoqëruar në polici për veprime të mëtejshme hetimore.

“Mirditë/Informacion paraprak. Rreth orës 13:00 ,në fshatin Bungaj, Mirditë shtetasi M.G.,60 vjeç, ka goditur me automjetin e tij tip “Benz ” shtetasin M.Gj.,68 vjeç, banues në fshatin Bungaj, Mirditë, ku për pasojë ka gjetur vdekjen.

Nga sherbimet e Policisë Mirditë është kapur shtetasi M.G., dhe shoqëruar në Komisariatin e Policisë Mirditë, bashkë me automjetin për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor në vendngjarje po punon për zbardhjen e sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

A 68-year-old man identified as Mark Gjeta was found dead at noon today after being deliberately hit by a car by his former colleague Mhill Gega, 60 years old. Sources suggest to ABC that the perpetrator and the victim have had ongoing conflicts with each other after working together in an electrical enterprise.

It is learned that a year ago after a conflict they had with each other they were escorted to the police and after clarification were released. Police report that the driver of the vehicle that caused the intentional accident was escorted to the police for further investigative actions.

“Mirditë / Preliminary information. Around 13:00, in the village of Bungaj, Mirditë, the citizen M.G., 60 years old, hit with his vehicle type “Benz” the citizen M.Gj., 68 years old, resident in the village of Bungaj, Mirditë, where as a result he died.

The citizen M.G. was apprehended by the Mirdita Police services, and escorted to the Mirdita Police Commissariat, together with the vehicle for further actions. The investigative group at the scene is working to fully clarify the cause and circumstances of the event “, the police announces