Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi para pak orësh në qytetin e Beratit. Mësohet se në oborrin e një lokali në fshatin Goraj, shtetasi Vangjel Polovina 44-vjeç ka qëlluar me armë zjarri kallashnikov shtetasin Ajet Guneli 41-vjeç. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta pasi shtetasi Vangjel Polovina i kishte marrë me qira një stallë derrash 41-vjeçarit dhe kishte mosmarrëveshje të vazhdueshme me të me të pasi pretendonte se qiramarrësi e shante dhe ofendonte përditë.Sakaq polica ka arrestuar 44-vjeçarin dhe ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale automjetin tip furgon me të cilin autori tentoi të largohej, si dhe armën e zjarrit kallashnikov me të cilën dyshohet se ka kryer krimin.Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, ndodhet në vendngjarje dhe vijon puna për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

New details are revealed from the serious event that happened a few hours ago in the city of Berat.

It is learned that in the yard of a bar in the village of Goraj, 44-year-old citizen Vangjel Polovina shot with a Kalashnikov a 41-year-old citizen Ajet Guneli.

According to the police, the event happened for weak motives after the citizen Vangjel Polovina had rented a pig stable to the 41-year-old and had constant disputes with him as he claimed that the tenant cursed and insulted him daily.

The police arrested the 44-year-old and seized as material evidence the van-type vehicle with which the perpetrator tried to leave, as well as the Kalashnikov firearm with which he is suspected of having committed the crime.

The investigative group, under the direction of the Prosecution, is at the scene and work continues for clarification. full of the circumstances of the event.