Një ngjarje e rëndë u regjistrua mbrëmjen e kaluar në qytetin e Shkodrës ku u qëllua me breshëri plumbash në drejtim të një lokali në fshatin Dobraç. Nga të shtënat nuk pati të lënduar. Policia ka njoftuar ditën e sotme se janë identifikuar dhe shpallur në kërkim autorët e dyshuar të kësaj ngjarje. Në njoftimin e policisë thuhet se janë shpallur në kërkim shtetasit: Rivaldo Planaj, Orlando Planaj, Bardhok Planaj dhe Mirsad Shpellzaj. Ndërkohë ende nuk ka informacione për motivin se përse është qëlluar në drejtim të lokalit në pronësi të punonjësit të Forcave Shqiponja, Albert Pjetri.

Njoftimi i policisë:

Shkodër
Identifikohen dhe shpallen në kërkim autorët e dyshuar të ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme, në fshatin Dobraç, ku disa shtetas kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të lokalit të shtetasit A. P.
Nga strukturat e DVP Shkodër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Shkodër, falë veprimeve të shpejta hetimore u identifikuan dhe u shpallën në kërkim shtetasit:

R. P., O. P., B. P. dhe M. Sh.

Shpallja në kërkim e këtyre shtetasve u bë pasi mbrëmjen e djeshme dyshohet se kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të lokalit të shtetasit A. P., banues në fshatin Dobraç, Shkodër.
Vijon puna intensive për kapjen e personave të shpallur në kërkim.
Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

A serious incident was recorded last night in the city of Shkodra where a barrage of bullets was fired in the direction of a bar in the village of Dobraç. No one was injured in the shooting. The police announced today that the suspected perpetrators of this event have been identified and declared wanted. The police report states that the following citizens have been declared wanted: Rivaldo Planaj, Orlando Planaj, Bardhok Planaj and Mirsad Shpellzaj. Meanwhile, there is still no information on the motive why he was shot in the direction of the restaurant owned by the employee of the Eagle Forces, Albert Pjetri.

Police notification:

Shkoder
The suspected perpetrators of the incident that took place last night, in the village of Dobraç, where several citizens fired at the bar of the citizen A. P., are identified and declared wanted.
From the structures of DVP Shkodra, in cooperation with the Shkodra Police Commissariat, thanks to the quick investigative actions, the following citizens were identified and declared wanted:

R. P., O. P., B. P. and M. Sh.

The search for these citizens was made after last night it is suspected that they fired at the bar of the citizen A. P., resident in the village of Dobraç, Shkodër.
Intensive work continues to apprehend wanted persons.
The investigative group, under the direction of the Shkodra Judicial District Prosecutor’s Office, is working to fully clarify the circumstances of the event.