Një konflikt i pazakontë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës, ku dy të njohur të cilët ishin duke konsumuar një kafe, janë konfliktuar me njëri tjetrin.

Agravimi i debatit bëri që njëri prej tyre të qëllonte me thikë në këmbë tjetrin. Për pasojë ka mbetur i palgosur një 45-vjeçar identiteti i të cilit nuk bëhet me dije. Personi i lënduar është transportuar me urgjencë drejt spitalit të qytetit, ku po merr dhe ndihmën e parë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja ka ndodhur pranë ish shtëpisë se Oficerëve në qytetin bregdetar, ndërkohë që policia dhe grupi hetimor kanë mbritur në vendngjarje dhe po punojnë për kapjen e autorin dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

 

An unusual conflict occurred tonight in the city of Vlora, where two acquaintances who were consuming a coffee, clashed with each other.

The aggravation of the debate caused one of them to stab the other in the leg. As a result, a 45-year-old man whose identity is not disclosed remained unharmed. The injured person was transported urgently to the city hospital, where he is receiving first aid, out of danger for life.

The incident took place near the former Officers’ House in the coastal city, while the police and the investigation team have arrived at the scene and are working to catch the perpetrator and fully clarify the circumstances of the event.