Kjo ësht Anxhela Çapo , 25-vjeçe që ndërroi jetë sot në Vlorë pasi makina me të cilën udhëtonte doli nga rruga në aksin Vlorë-Fier dhe përfundoi në kanal.

Burime bëjnë me dije se automjeti është rrotulluar disa herë dhe për pasojë trupi i vajzës ka dalë nga makina disa metra larg saj. E plagosur nga ky aksident, ka mbetur pasagjerja Silvi Muha, 22 vjeçe. Ajo është dërguar në spitalin e Vlorës në gjendje të rëndë për jetën.

Polici po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje, ndërsa nga verifikimet paraprake rezulton që shkak të jetë bërë shpejtësia dhe lagështira në rrugë.

This is Anxhela Çapo, 25 years old, who passed away today in Vlora after the car she was traveling in went off the road on the Vlora-Fier axis and ended up in the canal.

Sources suggest that the vehicle was turned over several times and as a result the girl’s body came out of the car a few meters away from her. The passenger Silvi Muha, 22 years old, was injured in this accident. She was taken to Vlora hospital in serious condition.

The police is working to fully clarify the circumstances of this event, while the preliminary verifications show that the cause was the speed and humidity on the road.