Një 49-vjeçar nga Korca, i identifikuar si Kujtim Shabani, është gjetur i pajetë në shezlongun ku po pushonte prej disa ditësh në plazhin e Radhimës në Vlorë.

Sipas njoftimit paraprak, mjeku është gjetur mesditën e sotme rreth orës 12:35 dhe dyshimet e para flasin se i ndjeri ka ndërruar jetë për shkaqe natyrale.

Ambulanca ka marrë trupin e pajetë të viktimës dhe ka çuar në morg, ndërsa policia ka nisur punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Njoftimi i policisë:

Vlorë/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 12:35, në plazh, Radhimë, është gjetur pa shenja jete në shezlong, shtetasi K. Sh., 49 vjeç, banues në Korçë, i cili nga të dhënat e para dyshohet se ka ndërruar jetë për shkaqe natyrale.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

A 49-year-old man from Korca, identified as Kujtim Shabani, was found dead on the deck chair where he was resting for several days on the beach of Radhima in Vlora.

According to the preliminary announcement, the doctor was found at noon today around 12:35 and the first suspicions say that the deceased died of natural causes.

The ambulance took the dead body of the victim and took him to the morgue, while the police started the work for the full clarification of the circumstances of this event.

Police notification:

Vlora / Preliminary information

Today, around 12:35, on the beach, Radhimë, was found without signs of life on a deck chair, citizen K. Sh., 49 years old, resident in Korça, who from the first data is suspected to have died due to natural causes.

The investigative group continues to work to fully clarify the circumstances of the event.