Publikohet foto e Anton Kelit, 51-vjeçarit që u vra pasditen e sotme me armë zjarri në Rrëshen. Burime bëjnë me dije se Keli ka qenë duke hyrë në qytetin e Rrëshenit dhe kur ka ndaluar makinën.

Në momentin kur ka dalë nga automjeti persona të identifikuar e kanë qëlluar me breshëri automatiku.

Keli është nipi i vëllezërve Gjini. Armando Gjini u ekzekutua vitin e shkuar pranë Katedrales së Rrëshenit. Ndërsa të vëllait Preng Gjini iu bë atentat tre muaj më parë në Tiranë.

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të saj. Në aksion janë edhe shërbimet e policisë së Lezhës dhe Mirditës dhe FNSH-së për krehjen e zonave duke ngritur disa pika kontrolli me qëllim kapjen e autorit.

The photo of Anton Keli, 51 years old, who was killed this afternoon with a firearm in Rrëshen, is published. Sources suggest that Keli was entering the city of Rrëshen and when he stopped the car.

The moment he got out of the vehicle, identified persons shot him with automatic volleys.

Kelly is the nephew of the Gjini brothers. Armando Gjini was executed last year near the Cathedral of Rrëshen. While his brother Preng Gjini was assassinated three months ago in Tirana.

Police immediately went to the scene and are working to fully clarify its circumstances. The Lezha and Mirdita police services and FNSH are also in action for combing the areas, setting up several checkpoints in order to catch the perpetrator.