Tre makina janë shkrumbuar nga flakët gjatë natës së të enjtes në Lushnje.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 3 të mëngjesit në lagjen “Çlirimi”, në parkimin e jashtëm të një qendre tregtare.

Sipas uniformave blu mësohet se nga zjarri është shkrumbuar automjeti tip “Benz” në pronësi të shtetasit N. K..

Ndër të tjera bëhet me dije se dyshohet se ngjarja ka ndodhur si pasojë e një shkëndijë elektrike në automjet.

Njoftimi i plotë:

Rreth orës 03:15 në lagjen “Çlirimi”, në parkimin e jashtëm të një qendre tregtare, ka rënë zjarr në automjetin tip “Benz” në pronësi të shtetasit N. K., dyshohet si pasojë e një shkëndijë elektrike në automjet.

Për pasojë janë djegur edhe automjetet tip “Audi” dhe “Fiat” të parkuar pranë automjetit tip “Benz”. Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë dhe zjarrfikësja, dhe kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Three cars were burnt by the flames on Thursday night in Lushnje.

The police informs that the event happened around 3 o’clock in the morning in the “Liberation” neighborhood, in the outer parking lot of a shopping center.

According to the blue uniforms, it is learned that the vehicle type “Benz” owned by the citizen N. K .. was burned by the fire.

Among other things, it is reported that it is suspected that the event occurred as a result of an electrical spark in the vehicle.

Full notice:

At around 03:15 in the “Liberation” neighborhood, in the outer parking lot of a shopping center, a fire broke out in a “Benz” type vehicle owned by the citizen N. K., suspected as a result of an electric spark in the vehicle.

As a result, “Audi” and “Fiat” type vehicles parked next to the “Benz” type vehicle were also burned. Police and firefighters went to the scene and made it possible to extinguish the flames. The investigative group is working to fully uncover this event.