Tre makina janë përfshirë në një aksident në afërsi të Mulletit, në aksin Tiranë- Elbasan.

Aksidenti është regjistruar vetëm pak momente më parë dhe ende nuk dihet nëse ka persona të plagosur.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat e policisë që po bëjnë të mundur zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Gjithashtu burime për Faxweb bëjnë me dije se një tjetër aksident i trefishtë ka ndodhur në aksin Levan-Vlorë, ku janë lënduar drejtuesit e mjeteve.

Shkak i aksidentit dyshohet të jetë bërë lagështia në rrugë dhe shpejtësia tej normave të lejuara.

Three cars were involved in an accident near Mullet, on the Tirana-Elbasan axis.

The accident was recorded only a few moments ago and it is still unknown if there are any injured people.

Police forces have arrived at the scene and are making it possible to find out the causes of the accident.

Sources also suggest that another triple accident occurred on the Levan-Vlora axis, where drivers were injured.

The cause of the accident is suspected to be the humidity on the road and the speed exceeding the allowed norms.