Një aksident automobilisitk ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në fshatin Derven, pranë Fushë Krujës. Në aksident janë përfshirë tre mjetë, ndërsa për pasojë ka humbur jetën një nga drejtuesit.

Ngjarja ka ndodhur në orën 22:40, në aksin rrugor Fushë Krujë-Laç ndërsa drejtuesi i mjetit tip “Toyota” me iniciale D. S., është përplasur me mjetin tip “Ford”, me drejtues A. S., 46 vjeç, banues në Pukë.

Po ashtu, ai është përplasur edhe me mjetin tip “Audi”, që drejtohej nga B. M. Ky i fundit, sipas policisë ishte në gjendje të dehur. Nga përplasja, humbi jetën shoferi i mjetit tip “Ford”, 46 vjeçari A. S., dhe ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve pasagjerët në mjet, D. S., 64 vjeçe dhe P. S., 68 vjeçe, banuese në Pukë.

Ndërkohë në pranga është vënë shoferi i “Toyota-s” dhe 25-vjeçari që drejtonte Audi-n në gjendje të dehur.

NJOFTIMI

Krujë

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, arrestuan në flagrancë shtetasit D. S., 40 banues në Krujë dhe B. M., 52 vjeç, banues në Has, pasi më datë 23.01.2021, në orën 22:40, në aksin rrugor Fushë Krujë-Laç, shtetasi D. S., duke drejtuar mjetin tip “Toyota”, është përplasur me mjetin tip “Ford”, me drejtues shtetasin A. S., 46 vjeç, banues në Pukë e më pas me mjetin tip “Audi”, me drejtues shtetasin B. M., i cili drejtonte mjetin në gjëndje të dehur.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë shoferi i mjetit tip “Ford”, A. S., 46 vjeç dhe ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve pasagjerët në mjet, shtetaset D. S., 64 vjeçe dhe P. S., 68 vjeçe, banuese në Pukë.

Grupi hetimor po heton për të për të përcaktuar rrethanat e aksidentit dhe materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor, për veprime të mëtejshme.

A car accident occurred on Saturday evening in the village of Derven, near Fushë Krujë. Three vehicles were involved in the accident, and as a result, one of the drivers lost his life.

The event happened at 22:40, on the road axis Fushë Krujë-Laç, while the driver of the vehicle type “Toyota” with initials D. S., collided with the vehicle type “Ford”, driven by A. S., 46 years old, resident in Puka.

He also collided with an “Audi” type vehicle, driven by B. M. The latter, according to the police, was drunk. The driver of the vehicle type “Ford”, 46 years old A. S., died from the collision and the passengers in the vehicle, D. S., 64 years old and P. S., 68 years old, resident in Puka, are in the hospital under the care of doctors.

Meanwhile, the driver of the “Toyota” and the 25-year-old who was driving the Audi drunk were handcuffed.

notification

Kruje

Traffic specialists in the Local Police Directorate of Durrës, arrested in flagrante delicto the citizens DS, 40 residents in Kruja and BM, 52 years old, resident in Has, after on 23.01.2021, at 22:40, in the road axis Fushë Krujë- Laç, citizen DS, driving a vehicle type “Toyota”, collided with a vehicle type “Ford”, driven by a citizen AS, 46 years old, resident in Puka and then with a vehicle type “Audi”, driven by a citizen BM, who drove the vehicle in a drunken state.

As a result of the collision, the driver of the vehicle type “Ford”, A. S., 46 years old died and the passengers in the vehicle, citizens D. S., 64 years old and P. S., 68 years old, resident in Puka, are in the hospital under the care of doctors.

The investigative team is investigating him to determine the circumstances of the accident and the materials were forwarded to the Judicial District Prosecutor’s Office for further action.