Një aksident i rëndë ka ndodhur në Durrës ku raportohet se ka humbur jetën një grua.

Policia njofton se viktima është një 72 vjeçare, e cila u përplas për vdekje nga një mjet tip “BMW”, teksa po kalonte rrugën.

“Më datë 09.06.2021, rreth orës 19:00, në Sukth, Durrës, shtetasi A. A., 20 vjeç, duke drejtuar mjetin tip “BMW”, ka aksidentuar këmbësoren, shtetasen N. L., 72 vjeçe, e cila për pasojë ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit është i pajisur me leje drejtimi, si dhe është shoqëruar në ambientet e Policisë për veprime të mëtejshme. Nga testi i kryer është konstatuar se nuk ka përdorur pije alkoolike.”, njofton policia.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

A serious accident occurred in Durrës where it is reported that a woman lost her life.

Police report that the victim is a 72-year-old woman, who was hit to death by a “BMW” type vehicle, while crossing the road.

On 09.06.2021, around 19:00, in Sukth, Durrës, citizen A. A., 20 years old, driving a vehicle type “BMW”, injured a pedestrian, citizen N. L., 72 years old, who consequently died.

The driver of the vehicle is provided with a driving license, and was escorted to the premises of the Police for further actions. “From the test performed, it was concluded that he did not use alcoholic beverages,” the police announced.

The investigation team is at the scene and is working to fully clarify the circumstances of the accident.